Belka
Wtorek, 3 Sierpnia 2021   imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt AfterGraduation

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt AfterGraduation

Zainteresowanie olimpiadą Zwolnieni z Teorii z roku na rok coraz bardziej wzrasta, co owocuje powstaniem wielu innowacyjnych projektów w wielu ciekawych formatach. Nie inaczej będzie w przypadku nowej inicjatywy- AfterGraduation.

Słowo „graduation” w języku angielskim oznacza ukończenie nauki w szkole. Jak wszyscy wiemy, jest to okres ciekawy i pełen tajemnic. To również okres nowych wyzwań oraz oczekiwań, którym zamierzamy wyjść naprzeciw z nową aplikacją realizowaną przez Młodych dla Młodych.

Będzie to projekt współtworzony przez uczniów trzech szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.By wspólnie stworzyć aplikację, połączyli siły:

  • Jan Zapolski-Downar (Wiceprzewodniczący Parlamentu Młodych RP, współtwórca Restartu Młodości w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, Radny w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, Uczeń 1LO w Malborku),
  • Michał Bożek (uczeń 3LO w Gdyni),
  • Michał Zdziennicki (basista zespołu 4M, Zdolny z Pomorza z dziedziny informatyki, uczeń 1LO w Malborku),
  • Grzegorz Karolczuk (zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 1LO w Malborku),
  • Natalia Śliwińska (Radna w Młodzieżowej Radzie Miasta Malborka, uczennica ZSP3 w Malborku),
  • Jakub Stefaniak (uczeń ZSP3 w Malborku),
  • Dominik Piotrkowski (uczeń ZSP3 w Malborku).

Jest to projekt technologiczny aplikacji mobilnej, zawierającej spis miejsc pracy oraz staży dla uczniów, studentów oraz wolontariuszy. Dzięki aplikacji, możliwe będzie sprawdzenie najbliższych i najbardziej odpowiadających zainteresowanemu ofert pracy. Aplikacja opierała się będzie na bazie danych wszystkich współpracujących firm oraz na mapce, która pokazywać będzie rozmieszczenie miejsc pracy w terenie. Dodatkowo umieszczone zostaną poradniki jak poprawnie napisać CV oraz list motywacyjny.

Pierwsza praca to rzecz, która młodemu człowiekowi na zawsze zapadnie w pamięć. Pierwszy poważny wysiłek, pierwsze samemu zarobione pieniądze oraz pierwszy kontakt z dorosłym życiem. Praca w młodym wieku to również nabieranie doświadczenia, niezbędnego do budowania i rozwijania swojej kariery w przyszłości. Niektórzy dorabiają sobie jeżdżąc na sezonowe prace w polu, inni zatrudniają się na stacjach benzynowych lub w sklepach. Jeszcze inni nie wiedzą jakie miejsce wybrać na miejsce swojego pierwszego zatrudnienia. Właśnie dla tych ostatnich powstaje projekt AfterGraduation.

Rejestrację na platformie Zwolnieni z Teorii rozpoczęliśmy 14 października, co zaowocowało oficjalnym rozpoczęciem projektu. Start samej aplikacji planujemy na przełom grudnia 2018 i stycznia 2019 tak, aby pierwsi użytkownicy mogli znaleźć pracę już w trakcie ferii zimowych.

, Źródło artykułu: AfterGraduation, Autor zdjęć: AfterGraduation
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
malborski

Powiat malborski – urokliwy powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Malborku, mieście znanym z zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Do powiatu przynależą gminy Malbork , Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole oraz miasta Malbork i Nowy Staw.

Ma najmniejszą powierzchnię ze wszystkich powiatów w Polsce. Większość powierzchni zajmują grunty rolne, a jakość gleb jest bardzo wysoka. Prężnie rozwija się tam agroturystyka, która zachęca historią swojej okolicy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola