Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczyste otwarcie pracowni RTG w PCZ Malbork skrót - 16.10.2018

 
W ubiegłym tygodniu Powiatowe Centrum zdrowia w Malborku otrzymało nowe łóżka na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz karetkę, która służy mieszkańcom naszego powiatu. W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste otwarcie przeniesionej pracowni RTG. Miejsce w którym wcześniej znajdowała się pracownia RTG jest nam potrzebna dla stworzenia jednosalowego bloku operacyjnego – jest to taka najważniejsza inwestycja. Ona jest potrzebna dlatego, że w tej chwili blok operacyjny który składa się z dwóch takich sal jest niewystarczający na nasze potrzeby – powiedział Paweł Chodyniak Prezes PCZ w Malborku. Starostwo w Malborku od dawana starało się uzyskać większe dofinansowanie od wojewody dla PCZ. W końcu się udało. Dotacja została zwiększona o 1 200 0000 rocznie co pozwoliło zainwestować w nowy sprzęt w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim. Więcej o szczegółach dowiedzą się państwo w materiale wideo.

 


TVREGIONALNA24.PL REGIONALNA TELEWIZJA INTERNETOWA
 
Data pliku video: 2018-10-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
malborski

Powiat malborski – urokliwy powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Malborku, mieście znanym z zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Do powiatu przynależą gminy Malbork , Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole oraz miasta Malbork i Nowy Staw.

Ma najmniejszą powierzchnię ze wszystkich powiatów w Polsce. Większość powierzchni zajmują grunty rolne, a jakość gleb jest bardzo wysoka. Prężnie rozwija się tam agroturystyka, która zachęca historią swojej okolicy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola