Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Film promocyjny Miasta Malbork (long)

 
Malbork – malownicze miasto położone nad Nogatem, znane na całym świecie z potężnego zamku krzyżackiego. Piękna panorama zapiera dech w piersiach i zachęca turystów do pozostania w tym miejscu na dłużej. Kilka możliwości zwiedzania zamku, o różnych porach daje nam możliwość zobaczenia tej niezwykłej budowli w nowej odsłonie. Miasto otrzymało w 1286 roku dokument lokacyjny i w 2016 roku świętowało jubileusz 730-lecia nadania praw miejskich. Na wysoczyźnie, na południe od terenów zamkowych zbudowano Ratusz Staromiejski, Kościół św. Jana, a także system murów obronnych z dwiema bramami: Garncarską oraz Mariacką. Mimo, że w krajobrazie zdecydowanie dominuje średniowieczny zamek krzyżacki, Malbork zachwyca całym mnóstwem innych atrakcji dla turysty w każdym wieku. To miasto wielu imprez plenerowych, koncertów, wydarzeń sportowych i kulturalnych. Liczne restauracje oferujące lokalne produkty, elementy małej architektury, pokazy tańczącej fontanny czy bogata oferta parków rozrywki – to wszystko tworzy niesamowity klimat tego miasta. W niedalekiej odległości od zamku możemy podziwiać jego wierną kopię, odtworzoną w skali 1:30. Sklepy cynamonowe, czyli klimatyczny targ specjałów regionalnych zabierze wszystkich w oryginalną podróż w czasie do okresu dwudziestolecia międzywojennego. Zwiedzanie zamku to obowiązkowy punkt pobytu w Malborku. Któż nie chciałby zrobić sobie zdjęcia z Wielkimi Mistrzami Krzyżackimi, a potem obejrzeć nowoczesnej wystawy bursztynu czy broni – nie przypadkiem corocznie miasto odwiedzają turyści z całego świata. Zaplanuj pobyt w Malborku: visitmalbork.pl

 


82 200
 
Data pliku video: 2018-02-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
malborski

Powiat malborski – urokliwy powiat w województwie pomorskim z siedzibą w Malborku, mieście znanym z zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Do powiatu przynależą gminy Malbork , Nowy Staw, Lichnowy, Malbork, Miłoradz, Stare Pole oraz miasta Malbork i Nowy Staw.

Ma najmniejszą powierzchnię ze wszystkich powiatów w Polsce. Większość powierzchni zajmują grunty rolne, a jakość gleb jest bardzo wysoka. Prężnie rozwija się tam agroturystyka, która zachęca historią swojej okolicy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola